Dvaatřicetiletá žena přišla ve čtvrtek odpoledne do pivnice, kde měla výjimečně vypomoci jako servírka.

„Kolem patnácté hodiny přišel host, který si objednal pivo. Když odešla do skladu vyměnit sud piva, najednou se tento host objevil za ní a chtěl jí pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková s tím, že žena pomoc odmítla, ale když se na muže znovu podívala, uviděla, že má v ruce nůž, jehož čepelí na ni míří.

„Řekl, ať mu dá všechny peníze nebo ji zabije. Žena si uvědomila, že se jedná o bývalého zaměstnance pivnice, dala mu číšnický flek s téměř sedmi tisíci korunami a dala mu také svůj mobilní telefon. Měla strach, že jí ublíží. Muž si objednal ještě panáka a z pivnice odešel,“ dodala mluvčí. Žena pak požádala další hosty, kteří byli ve vedlejší místnosti a nic neviděli, aby zavolali policii.

Zlínský závod společnosti Mitas, která vyrábí pneumatiky, 11. dubna 2017
Výrobce pneumatik ve Zlíně bude propouštět lidi. Do konce dubna řekne, kolik

„Policisté prvosledové hlídky záhy zjistili, o koho se jedná, a podezřelého zadrželi poblíž místa, kde bydlel. U sebe měl nůž i číšnický flek s penězi. Skončil v policejní cele,“ sdělila Kozumplíková.

„Kriminalisté muže obvinili a soudce přijal návrh na jeho vzetí do vazby. Sedmkrát trestaného recidivistu převezli policisté v sobotu do vazební věznice,“ uzavřela mluvčí.