Krádež ohlásila vedoucí prodejny potravin. „Prodavačka ve čtvrtek navečer zjistila, že skříňky pro zaměstnance v objektu jsou pootevírané," popsala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Žena si myslela, že ve skříňkách něco hledala její nadřízená. O den později se jí proto na důvod hledání zeptala. „Vedoucí pak přišla na to, že ze skladu zmizely cigarety. Ze záznamů z kamer pak zjistila pohyb dvou cizích mužů," podotkla Javorková.

Z kamerových snímků je podle mluvčí patrné, že jeden z mužů vešel za provozu zřejmě přes prodejnu do prostor pro zaměstnance a skladu. „Dostal se až k zadním dveřím k rampě, které si odemkl," uvedla Javorková.

Na rampě se rozlédl a zašel dovnitř. Po chvíli vyšel ven s přepravkou od pečiva. Chleba ani rohlíky v ní však nebyly. „Do bedny si naskládal kartony cigaret za téměř devět tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Muž poté seskočil z rampy a odcházel pryč. O pár metrů dál od rampy se k němu přidal další komplic, který přes kradené cigarety přehodil připravenou bílou bundu.

Zloděj, jehož kamery zachytily, je střední postavy vysoký asi sto osmdesát centimetrů. Je bez vlasů a na očích má dioptrické brýle.

„Měl oblečené bílé tričko značky Adidas a světle modré kalhoty," dodala Javorková. Jeho komplic je silnější postavy, má krátké černé vlasy, bílé tričko, černé kalhoty a tašku přes rameno téže barvy.

Policisté vyzývají čtenáře, kteří muže na fotografiích poznají, aby neotáleli a zavolali na policii. Mohou tak pomoci objasnit trestný čin.