Případ muže, který úmyslně najel kamionem do domu, je odročen

Krejčík totiž loni v červnu záměrně najel svým kamionem do domu svých známých a poničil ho. Policie mu pak v dechu naměřila 3,36 promile. Muži hrozí až rok vězení. Soudce si chce ještě vyslechnout policisty, kteří havárii šetřili.

K nehodě došlo loni 17. června. Krejčík nasedl do tahače, vjel na zahradu, projel skalkou a najel do stěny domu. Naštěstí nezranil sebe ani nikoho jiného. Rodina se ten den jen shodou náhod zdržela ve Zlíně, a tak matka s malými dětmi dojela později než běžně. V době havárie si prý děti již hrávaly na zahradě, kousek od místa havárie.

Šestatřicetiletý muž popírá, že by pil před nehodou. Alkoholem se prý posilnil až po incidentu. To, že na pozemek svého známého vjel úmyslně, však nepopírá. Tvrdí však, že to bylo celé pod velkým psychickým tlakem, který na něj majitel domku vyvíjel. „Půjčil mi devět set tisíc na nákup kamionu. Byli jsme domluveni, že mu peníze budu splácet postupně z podnikatelské činnosti. Najednou je však po mě chtěl zpět všechny najednou, a to dost nevybíravým způsobem. Já ale tolik neměl. Nejdřív mě požádal ústně, pak písemně a nakonec na mě poslal rusky mluvící vymáhače. Byl jsem z toho psychicky na dně,“ popisoval při prvním stání obžalovaný podnikatel.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Situace pro něj prý už byla neúnosná, a tak se prý rozhodl, že místo peněz dá svému známému koupený nákladní vůz. S ním vjel na jeho pozemek a ve chvíli, kdy rozrazil branku mu měl pod kola spadnout betonový sloupek, vůz dostat smyk a najet na dům.

Rodina z poničeného domu ale tvrdí, že to úmysl byl. Po incidentu měl Krejčík dokonce sprostě křičet na osmiletou dceru majitelů. Ta má nyní podle jejich slov dodnes z toho psychické problémy. Někteří svědci zase potvrdili, že Krejčík byl ten den opilý již několik desítek minut před nehodou.

Soudce Dušan Beránek včera přehrál záznam z policie, kam Krejčík po nehodě volala. „Schválně jsem mu najel do baráku. Jsem ten, kdo mu kamion do baráku narval,“ zaznělo z hovoru.

Pak případ odročil na srpen za účelem předvolání dvojice policistů, kteří nehodu šetřili. Ti by rovněž mohli osvětlit i otázku, zda Krejčík skutečně pil před nehodou nebo až po ní. Jeho verzi o tom, že pil alkohol až po incidentu zatím nevyvrátil ani znalecký posudek. Podle něj hladina alkoholu, po vypití půl litru vodky a asi čtvrt litru slivovice, se mohla rovnat 2,8 promile, kterou mu naměřili lékaři v krvi.