O co ve sledované kauze jde? Pětiletá dívka se narodila Ivetě Marelové a Pavlu Konečnému. Ti však spolu přestali žít a následně okresní soud rozhodl, že se o děvčátko bude starat její otec.

To však matka neakceptovala a Terezku odvezla navzdory soudnímu rozhodnutí soudu nezmámo kam. Otec se proto obrátil na zlínskou policii, která dívku i s matkou našla ve spolupráci s Interpolem ve Švýcarsku.

V pátek 17. října se měl případem zabývat zlínská pobočka Krajského soudu ve Zlíně. K němu se matka kvůli rozhodnutí okresního soudu odvolala.

K jednání nakonec nedošlo. Matka Terezy totiž své odvolání vzala zpět.

„Ve čtvrtek jsme obdrželi dopis, v němž Iveta Marelová bere zpět své odvolání. Tím pádem tedy platí původní rozsudek okresního soudu,“ vysvětlil soudce krajského soudu Vladimír Doležel.

Marelová tím pádem přijala verdikt okresní soudkyně Tamary Buchtové, podle níž se má od Terezku starat její otec. K tomuto kroku přistoupila kvůli tomu, že na rozdíl od Marelové měl otec Terezy Pavel Konečný zájem na tom, aby se dívka vídávala s oběma rodiči.

Jestli je Terezka se svou matkou už v Česku, zatím není známo.

„Žádné takové informace nemáme,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Případ pětileté Terezy Konečné není prvním svého druhu na Zlínsku. Už od poloviny srpna hledá Interpol trojčata Jakuba, Petra a Jana Františka Pekařových.

Jejich matka si je vyzvedla 20. července a měla je vrátit 14. srpna jejich otci Františkovi. To však neudělala a děti podle všeho odvezla do Anglie. „Ani o tomto případu bohužel nemáme žádné nové informace. Doposud se otci nikdo z nich neozval,“ konstatovala Bartíková.