Dům zeje prázdnotou, osobní vozidlo, které stojí u něj, je netknuto, policejní pásky, kterými bylo zapečetěno, jsou již vybledlé. Ve čtvrti, kde v domě byla nalezena mrtvá těla, pomalu lidé zapomínají na to, co policie v domě na začátku února nalezla. Pro místní to zkrátka již není téma číslo jedna.

„Vůbec nic jsme o těch lidech nevěděli a možná, že už se ani nedozvíme, co se jim stalo,“ myslí si například Miroslav Julina.

Podle něj se právě v době, kdy policie z domu odvezla tři těla, o smrti tří lidí nejvíc spekulovalo.

„Jak ale zemřeli, se asi nedozvíme,“ odtušil.

Státní zastupitelství i policie se i s ohledem na pozůstalé nebudou k případu veřejně vyjadřovat.

„Zatím máme nějaké dílčí výstupy, čekáme však na znalecké expertizy, jasno bychom mohli mít v červnu, ale ta situace se může měnit,“ odpověděl na dotaz Deníku státní zástupce Leo Foltýn.

Bližší informace k tomuto tragickému případu nebude podávat ani krajská policie.

„Nemůžeme poskytnout k případu bližší informace. Čekáme na kompletní výsledky znaleckých posudků. Až ukončíme vyšetřování, které může trvat ještě několik týdnů, podáme veřejnosti bližší informace,“ doplnila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Lidé, kteří bydlí v okolí, ale mohou být podle policie klidní a nemusí se obávat.

„Na svobodě skutečně neběhá žádný vrah, po kterém by kriminalisté pátrali a který by unikal,“ ujistila policejní mluvčí. (zav)

Dům, v němž nedávno za nejasných okolností zemřeli tři lidé, sousedí ještě s jedním. Oba jsou nyní prázdné a vybydlené. Společně je ještě pojí další lidské tragédie.

Dům, který ukrýval tři těla, patřil původně rodině Sousedíků, vedlejší zase Randýskům. Paní Randýskovou a jejího syna a pana Sousedíka a jeho dva syny nacisti krátce před osvobozením popravili za zapojení v odboji.

„Ty rodiny si pamatuji, byla jsem ještě holka. Paní Randýsková měla dole obchod a my jsme si chodili hrát za dům Sousedíků,“ vzpomínala šestaosmdesátiletá paní Marie, která ve čtvrti bydlí od narození.

„Tady to místo má opravdu smutnou historii,“ ukázala na opuštěné domy pamětnice.