Jedná se konkrétně o rodinu Tulejových, která původně obývala dnes už neexistující pavlačový dům u polikliniky.

Město Vsetín před dvěma lety dvanáctičlenné rodině nabídlo dům v Čechách pod Kosířem, ovšem Tulejovi ho kvůli špatnému technickému stavu odmítli koupit.

Peníze za nájem přesto posílali přes starostu obce majiteli domu Marianu Budínskému. Ten však faktury energetikům neplatil a Tulejovi se ocitli bez přívodu elektřiny.

Vyjádření Mariana Budínského se nepodařilo získat. Podnikatel měl včera vypnutý mobilní telefon a na volání na pevnou linku nikdo nereagoval.
Ještě v březnu však v rozhovoru pro aktuálně.cz tvrdil, že sám firmu E.on požádal, aby elektřinu Tulejovým odstřihla. „Co je vám po tom, proč jsem to udělal. Je to můj barák,“ uvedl tehdy.

Nešťastná rodina proto požádala o pomoc právníky.

„Za své klienty jsem podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie totiž případ odložila, přitom vyšetřování bylo doslova odbyto,“ uvedla pro Deník právní zástupkyně Tulejových Tamara Vránová.

Podle jejího názoru se může jednat o trestný čin zpronevěry. „Dotyčný totiž převzal peníze, které nebyly jeho, a nepoužil je na účel, na který měl. To už ale bude muset prošetřit soud,“ vysvětlila Vránová.

Okresní státní zastupitelství v Prostějově její námitky vyslyšelo a případ znovu otevřelo k dalšímu prošetření.

O vyjádření Deník požádal také bývalého starostu Vsetína, místopředsedu vlády Jiřího Čunka, za jehož éry k vystěhování romských rodin došlo.

Ten ovšem uvedl, že s tímto konkrétním případem nemá nic společného a také ho ani nesleduje. „Lituji, ale jde to mimo mě, takže se k tomu nemůžu vyjádřit,“ řekl včera Čunek.