„Strážníci jej krátce po činu zadrželi a přivolali policisty. Muž pak po pár dnech v cele a na záchytce skončil ve vazební věznici,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Oznámení o pravděpodobném vloupání přijal operační důstojník v neděli odpoledne od strážníků Městské policie, kteří muže krátce po činu poblíž místa zadrželi.

„U sebe měl některé z odcizených věcí, zbytek předmětů před příjezdem hlídky odhodil na vedlejší pozemek, dokonce se snažil strážníkům utéct,“ podotkla mluvčí.

Policisté, kteří přijeli na místo, si muže převzali a kvůli jeho silné opilosti ho po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud po vystřízlivění putoval do policejní cely.

„Recidivista má v rejstříku trestů celkem 18 záznamů pro majetkovou i násilnou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen v srpnu, trest mu byl podmíněně odložen na dobu dvou let. Jenom v letošním roce ho pak pro různé krádeže prověřovali policisté v Přerově a ve Zlíně pětkrát,“ upozornila mluvčí.

Muž měl navíc od konce srpna soudem stanovený zákaz pobytu ve Zlíně, který porušil.

„Ke krádeži se přiznal, stíhán je vazebně. V případě odsouzení mu hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky,“ uzavřela Monika Kouzumplíková.