Policisté z inspektorátu cizinecké policie dělali pravidelnou kontrolu na začátku obce Tlumačov na Zlínsku. „Chtěli zastavit světle zelený vůz se zlínskou registrační značkou, ale řidič pokyn policejní hlídky ignoroval. Policisty objel, zrychlil a ujížděl dál ve směru na Hulín. Oba policisté okamžitě nasedli do vozu a začali auto pronásledovat,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

U benzinové čerpací stanice si policisté najednou povšimli, že řidič vyhazoval z okna nějaké předměty a v tom uslyšeli silný náraz zespodu vozu. „Policisté se ujíždějící auto snažili ještě chvíli dohonit, najednou se ale jejich vůz stal neovladatelný a „plaval“ po silnici. Jen tak tak auto zastavili,“ podotkla Bartíková.

Když policisté začali zjišťovat, co defekt způsobilo, objevili na silnici rozházené kovové ježky. „Po osobním voze Audi A6 světle zelené metalízy s registrační značkou začínající písmeny 1Z3 už intenzivně pátráme. Vzhledem ke snaze řidiče uniknout soudíme, že může jít o nebezpečného pachatele. Zároveň přivítáme jakékoliv informace o hledaném voze,“ vyzvala mluvčí.