Při ujíždění řidič ve vysoké rychlosti ohrozil několik protijedoucích vozidel, které vytlačil ze silnice a nakonec havaroval po nárazu do vozidla dvaapadesátiletého řidiče, který utrpěl lehké zranění.

„Řidič nereagoval na různé výzvy k zastavení dávané policisty, proto se za ním vydalo několik policejních hlídek. Při své divoké jízdě řidič nezvládl projet zatáčkou vedoucí do obce Hrobice na Zlínsku. Vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem, poté havaroval a dal se na útěk. 

Policisté ale čtyřiačtyřicetiletého muže ze Vsetínska záhy zadrželi za pomoci hrozby střelnou zbraní.

Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog ukázala pozitivní hodnoty na amfetamin. Zda a v jakém množství řidič drogu užil, ukáže lékařské vyšetření," uvedla tisková mluvčí krajské policie Monika Kozumplíková.

Řidič skončil v policejní cele. Za podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

„Žádáme řidiče vozidel, kteří byli svědky pronásledování stříbrného vozidla Alfa Romeo s převozními značkami v pondělí 16. prosince od 13.15 do 13.25 hodin, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158. Vozidlo ujíždělo od čerpací stanice Ono v Zádveřicích směrem do Slušovic a pak dál na obec Hrobice. Výpovědi, kamerové záznamy nebo fotografie této události mohou policistům pomoci v trestním řízení," uzavřela Monika Kozumplíková.