Stejně jako v pondělí, 13. září odpoledne, kdy hlídka Městské policie Zlín řešila řidiče osobního motorového vozidla, který si nelámal hlavu se zákazem odbočování vlevo a vlevo odbočil.

„Jak záhy vyšlo najevo, ignorování dopravní značky nebylo zdaleka největším problémem 34letého řidiče. Ten se totiž před jízdou posilnil konzumací alkoholických nápojů, přičemž orientační vyšetření prokázalo, že mu v organizmu koluje přes 1 promile alkoholu.

Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a celou věc si následně převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

Food Truck Sraz na Čepkově.
OBRAZEM: Na Čepkov se sjely náklaďáky plné dobrot. Takto vypadal Food truck sraz

O poznání nebezpečnější nápad se podle něj dostavil v neděli 19. září 2021 v hluboké noci u dvou mladíků ve věku 23–24 let, kterým strážníci naměřili hodnoty 2,1 a 2,6 promile.

„Mladí muži se rozhodli vyzkoušet kouzlo sdílených kol a skutečností, že porušují jak smluvní podmínky, tak i zákon o silničním provozu, se nikterak netrápili. Hlídka MP Zlín je zastihla v okamžiku, kdy jeden se snažil marně rozjet, zatímco druhý se i s půjčeným bicyklem uložil z vertikální pozice do horizontální,“ komentoval snahu obou mladíků o sportování pod vlivem Pavel Janík.

Strážníci tak oběma cyklistům vysvětlili, že v podnapilém stavu nemohou řídit ani jízdní kolo a doporučili jim pohyb výhradně po vlastních. „To bylo nakonec pochopeno, ale i tak bude mít celá věc dohru v přestupkovém řízení před správním orgánem, kde jim hrozí vysoká pokuta,“ upozornil Pavel Janík za MP Zlín.

S úplnou uzavírkou silnice mezi Valašskými Klobouky a Lipinou od 17. září do 1. října.
Uzavírka na Zlínsku: Řidiči musejí přes Křekov, odříznutými obcemi sveze minibus

Do třetice přidal ještě jeden, stěží uvěřitelný příběh hříšníka s alkoholem v krvi ve zlínských ulicích. Ten se odehrál ve středu 22. září 2021 večer v místní části Kudlov.

Podle Pavla Janíka, čtvrthodinu před desátou přijal operační důstojník oznámení, že se poblíž zastávky MHD nachází skupina podnapilých osob. Další volající poté upřesnil, že v místě je odstaveno osobní motorové vozidlo, které jeho řidič zaparkoval nárazem do opěrné zídky, načež z místa odvrávoral pryč.

„V okamžiku, kdy již na místě stála auta městské i republikové policie, za nimi zastavil další vůz. Z něj se vypotácel 27letý řidič, který se předem omluvil, že něco málo před jízdou vypil a poprosil o shovívavost, neboť přijel vyzvednout vozidlo, které do zdi zaparkovala údajně jeho přítelkyně. Hodnota 2,4 promile alkoholu v dechu, která se zobrazila na displeji elektronického analyzátoru, vyrazila dech všem přítomným,“ popsal zástupce ředitele MP Zlín.

Stejně jako v prvním popsaném případě podle Pavla Janíka podnapilý muž z místa svým vozem již neodjel a čekají jej značné nepříjemnosti. Ty s sebou obvykle přináší trestní řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.