Muž, který batoh s peněženkou a platebními kartami odcizil, použil jednu z platebních karet k zaplacení několika drobných nákupů, zejména alkoholu a cigaret. I když zpočátku popřel, že by měl s krádeží cokoli společného, nakonec se pod tíhou důkazů přiznal.

„Šestatřicetiletý řidič linkového autobusu oznámil na policii, že mu někdo odcizil batoh, jež měl položený na předním sedadle, na němž nesmí cestující sedět. Podezření měl na muže a ženu, kteří do autobusu nastupovali ve Zlíně v podnapilém stavu a vystupovali ve Slušovicích. Obrátil se proto na policisty s žádostí o zjištění jejich totožnosti,“ uvedla za policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté během chvíle zjistili, o koho se jedná. Věděli také, kde zmíněný manželský pár bydlí. Když je oslovili doma, oba krádež popřeli. Záhy ale bylo jasné, že odcizenou platební kartu někdo použil k platbě ve dvou prodejnách. Podle popisu zákazníka bylo zřejmé, že kartou platil skutečně muž, na něhož měl řidič původně podezření.

„Při druhém kontaktu s policisty se muž přiznal a svého jednání litoval. Vysvětlil, že kradl pouze z důvodu své podnapilosti. Batoh i s obsahem vrátil, platební karty prý po použití zničil. Za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku by mohl čtyřicetiletý muž strávit až na dva roky za mřížemi,“ uzavřela Monika Kozumplíková.