V sobotu 9. ledna v jednu hodinu ráno nadýchal dvaadvacetiletý řidič 2,14 promile alkoholu. Jízda v tomto stavu se mu nevyplatila. „Muž totiž řízení nezvládl a při cestě z Fryštáku do Zlína havaroval. Naštěstí neutrpěl žádná vážná zranění,“ uvedla mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Pouze o dvě hodiny později zastavila policejní hlídka u jedné z budov areálu bývalých Baťových závodů dalšího opilého šoféra.

„Šestatřicetiletý muž nadýchal 1,3 promile alkoholu, takže mu policisté ihned zakázali další jízdu a převezli ho na lékařské vyšetření do krajské nemocnice,“ řekla mluvčí.

V tentýž den ve dvě odpoledne zastavila hlídka ve Zlíně sedmadvacetiletého muže, který neměl pozitivní dechovou zkoušku, avšak policisté měli podezření, že je pod vlivem drog. To pak provedená zkouška ze slin potvrdila.

„Test ukázal přítomnost látek canabis a amphetamin. Řidiče jsme převezli do nemocnice na vyšetření,“ dodala Bartíková.

Se stejnými problémy se potýkali dopravní policisté i v neděli 10. ledna. Už v devět ráno zastavili šestačtyřiceti­letého muže z Otrokovic. A stejně jako v předchozím případě, byla dechová zkouška negativní.

„Vzhledem k podezřelému chování řidiče chtěli policisté zjistit přítomnost návykové látky v jeho slinách, což muž ale odmítl. Přesto ho zřejmě trest nemine. Okresní soud mu totiž koncem loňského roku zakázal řízení a tento zákaz muž porušil,“ podotkla Bartíková. Dodala, že řidič skončil s pouty na rukou, protože začal být vůči policistům velmi agresivní.

Pátého provinilce načapala hlídka v neděli krátce před půlnocí.

„Roztěkané chování devatenáctiletého mladíka dávalo najevo, že testy na alkohol budou zřejmě negativní, avšak na drogy již ne. A to se taky záhy potvrdilo. Podle všeho mladému muži kolovala v krvi marihuana a pervitin nebo extáze,“ řekla Jana Bartíková.