„Na benzínové čerpací stanici v Kunovicích kontrolovali 28letého řidiče vozidla Audi 100. Policisté zjistili, že tento muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a má uložen trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidle do roku 2012,“ uvedla hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Ochránci zákona navíc zjistili, že stejného skutku se muž dopustil 1. září na ulici Svatováclavská v Uherském Hradišti. Policisté provedli u řidiče zkoušku na přítomnost psychotropních látek, která byla pozitivní na amfetamin.

Hříšník požití psychotropní látky doznal. „Vzhledem k tomu, že se této trestné činnosti již dopouštěl v minulosti, byl vyzván k odevzdání svého vozidla policii. Neukázněný řidič čelí podezření z trestného činu řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. V současné době je řidič umístěn v policejní cele, kde čeká na soudní líčení. V případě prokázání viny mu může být udělen trest odnětí svobody až do výše jednoho roku.

Na „posilňování“ před jízdou doplatil ve stejný den i cyklista z Uherského Ostrohu. Jednalo se o 55letého muže, který se na kole pohyboval ve směru od Hluku na Uherský Ostroh. Dechová zkouška potvrdila u cyklisty 2,82 promile alkoholu.

Cyklista s naměřenou hodnotou souhlasil a jeho případ bude mít dohru ve správním řízení.