Z celkového počtu 67 podnapilých řidičů 7 řidičů nadýchalo více než jedno promile, čímž se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku.

Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté ve Vizovicích v neděli o půl třetí odpoledne řidiči ve Škodě Fabii, který nadýchal 3,33 promile. V šesti případech z celkového počtu podnapilých řidičů se jednalo o řidiče nemotorových vozidel, o cyklisty.

"Během prodlouženého víkendu probíhala v našem kraji dopravně bezpečnostní akce. Dopravní a pořádkoví policisté zkontrolovali přes 4 000 řidičů, kteří se dopustili 382 přestupků.

Ve 178 případech se jednalo o porušení rychlostí, v 16 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 22 řidičů jsme řešili pro nevyhovující technický stav vozidel, 5 přestupků se dopustili cyklisté a 8 přestupků motocyklisté," přiblížila Lenka Javorková.

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté z dopravních inspektorátů v kraji k 29 dopravním nehodám, při kterých zemřeli 2 lidé (cyklista a motocyklista). Jeden účastník nehody utrpěl těžké zranění a patnáct lehká zranění. Tři dopravní nehody byly s alkoholem u řidičů.

"Stále se ukazuje, že řidiči na silnicích hazardují. Alkohol ani drogy za volant nepatří, a pokud někdo pod jejich vlivem řídí, vystavuje riziku nejen sebe, ale také ostatní. Policisté budou i nadále provádět ve zvýšené míře silniční kontroly a řidiče testovat na ovlivnění alkoholem i drogami," uzavřela Lenka Javorková.