Pracovníkům obchodu se jej stále nedaří najít, a proto prosí o pomoc při jeho hledání také veřejnost.

„Papoušek druhu žako šedý má kroužek na nožce a jeho typickým projevem je říkání „kuk". Vždycky v obchodě Sára sklonila hlavičku a dělala na zákazníky „kuk". Kdo by tuto mladou samičku šedého zbarvení s červeným peřím na ocase zahlédnul, ozvěte se prosím na číslo 739 200 117," vyzývá veřejnost pracovnice zverimexu Adéla Seidlová.

Sára z prodejny vyletěla v pátek dopoledne kolem jedenácté hodiny. „Papoušek se něčeho lekl a spadl na zem. S kolegyněmi jsme mu chtěly rychle klícku uzavřít, aby nemohl uletět, ale pozdě. Proletěl prodejnou a pak ven. Myslely jsme, že se zastaví třeba v sousední prodejně, ale bohužel ne," líčí Seidlová. Po Sáře pak pátraly v blízkém i vzdálenějším okolí.

„Prošly jsme nábřeží, prakticky jsme hledaly v místech od Lidlu až po fotbalový stadion. Kolegyně byla také u zámku v parku. Obrátily jsme se dokonce i na strážníky, volaly jsme také odchytovou službu. Zkontaktovaly jsme veterináře pro případ, kdyby jim odchyceného papouška někdo přinesl," podotýká Seidlová.

Ztráta papouška zamrzela i nejednoho pravidelného zákazníka zverimexu. „Chodí k nám například jedna paní, jež trpí zrakovou nemocí. Často Sáru navštěvovala a ona ji měla ráda. Asi vycítila, že je hendikepovaná. Paní z toho byla hodně nešťastná, zaplakala také," říká smutně Seidlová.

Papoušek pobýval ve zverimexu od léta 2011 a byl nabízen ke koupi za necelých třicet tisíc korun. „Kolem Vánoc si ji koupila jedna paní z Otrokovic. Za čas ji ale vrátila zpátky s tím, že je moc hlučná, štípe a je vůbec nedobrá," vzpomíná Seidlová.

S pátráním po ztracených papoušcích či jiných zásazích v souvislosti s nimi přitom mají zlínští strážníci už své zkušenosti, nejedná se tedy o první případ. Jeden řešili například koncem května.

„Na opeřence upozornila oznamovatelka z tř. T. Bati, která uvedla, že už několik hodin sedí na květináči ve druhém patře nějaký zelenočervený cizokrajný pták. Strážníci na místo vyslali pracovníka odchytové služby, který papouška převezl do útulku na Vršavě," uvedla tehdy mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.