Hlášení o tom, že na vrcholu konstrukce železničního mostu přes řeku Moravu sedí osoba, obdrželi hasiči krátce před jedenáctou hodinou dopoledne.

„V době příjezdu jednotky byla už na místě nějakou dobu hlídka státní i městské policie a posádka zdravotníků. Hasiči se rozdělili na dvě skupiny, aby zabezpečili prostor kvůli případnému skoku nebo pádu ženy do vody,“popsal mluvčí krajských záchranářů Ivo Mitáček.

Podle něj v případu s dobrým koncem sehrála roli rychlá akce záchranářů, a to i bez pomoci vyjednávačů a psychologů. „Klíčový moment byl, když žena dovolila hasičům, aby s ní mluvili. Paní byla komunikativní, sdílná a navázala rozhovor. Postupně se dvojici záchranářů vyznala z osobních problémů a z nesnází s vlastními dětmi, které má umístěné v domově. Sama evidentně pocházela ze sociálně slabého prostředí,“ okomentoval případ Mitáček.

Po dvaceti minutách od navázání komunikace se žena nakonec nechala hasiči zajistit do bezpečnostního lana a postupně slezla po žebříku na most. „Tam byla předána do péče zdravotnické služby a odvezena do nemocnice. V podobných případech je velmi důležité, aby lidé v tíživých situacích pochopili, že lze různé problémy řešit i jinak a nebát se hledat pomoc,“ uzavřel mluvčí hasičů.