Zpřísnil tak trest krajského soudu ve Zlíně, který obžalovaného Šroubka poslal na konci června letošního roku na osm let za mříže. Krajský soud tehdy šel pod dolní hranici trestní sazby 10–18 let. Zdeněk Šroubek se přesto proti jeho verdiktu odvolal, ale se svým odvoláním neuspěl.

„Vrchní soud rozsudek soudu prvního stupně zrušil a nově rozhodl v případu. Obžalovanému zpřísnil trest z původních osmi let na deset let vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou a dále také nařídil propadnutí věci," vyjmenoval mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Podle něj musí také odsouzený zaplatit škodu zdravotní pojišťovně v částce 175 tisíc korun. Jak také mluvčí Lichnovský uvedl, vrchní soud takto rozhodl, protože podle něj nebyly vytvořeny podmínky pro to, aby byl obžalovanému uložen trest pod dolní hranicí sazby.

Celý případ se odehrál loni 9. října v baru na Hlavní ulici v Otrokovicích. Obžalovaný zde popíjel společně se svou manželkou a synem. Později, kdy manželka dle výpovědi obžalovaného měla mít již „upito", měla mít konflikt s obsluhou baru, mladou servírkou. Tu měla slovně i fyzicky napadat a urážet. Servírky se však zastali ostatní hosté. Spor pak měl vyvrcholit a gradovat na toaletách, kde mělo dojít k napadení nožem poškozeného Bronislava D. obžalovaným Šroubkem. Ten se u soudu hájil tím, že byl vlastně vtažen do cizího problému a že jen chránil svého syna. Tvrdil, že se snažil situaci s hosty baru zklidnit. Oni jej však prý slovně vulgárně uráželi. Když na to šel na toaletu, narazil zde na poškozeného.

„Jeho kamarád mi tam škrtil syna a on se tomu smál. V tu chvíli jsem byl jako v transu, od té doby si nic nepamatuji, jen jsem podvědomě slyšel: „On mě bodl", popisoval událost obžalovaný u soudu.

„Myslím, že jsem ho bodl," přiznal dál obžalovaný s tím, že si svůj „výpadek paměti" nedokáže vysvětlit. I tak svého činu litoval, dokonce měl poškozenému částečně uhradit škodu ve výši třiceti tisíc. Poškozený mu dle svých slov u soudu již odpustil a i přesto, že si oba dva při hlavním líčení podali ruce, soud to neobměkčilo. Zdeněk Šroubek má strávit ve vězení deset let.

„To je pro obžalovaného doživotí," uvedl advokát obžalovaného Pavel Pechanec s tím, že budou s klientem zvažovat dovolání k Nejvyššímu soudu.