Podle zástupce ředitele MP Zlín Pavla Janíka, měl totiž řidič problém udržet vozidlo v přímém směru. A tak jejich podezření, že s řidičem není něco v pořádku se vzápětí potvrdilo. Muži kolovalo v organizmu 2,3 promile alkoholu.

"Podezření hlídky vzápětí potvrdil i sám řidič, který nereagoval na pokyn k zastavení a pokračoval až ke svému bydlišti v hustě obydlené čtvrti Podvesná," doplnil Pavel Janík. Podle něj když dotyčný nakonec zastavil před svým domem, bylo zjištěno, že se jedná o 63letého muže. Ten ke svému jednání uvedl, že nezastavil jednoduše proto, že měl v autě hlasitě puštěné rádio a zvuku sirény, výstražných majáků ani rozsvíceného nápisu „STOP“ si nevšimnul.

"Stejně tak si asi nevšimnul své vlastní konzumace alkoholických nápojů před jízdou, kterou strážníkům zapíral. K jeho smůle ji ale potvrdil analyzátor alkoholu v dechu, který prokázal, že mu v organizmu koluje přes 2,3 promile. A tato hodnota jej spolehlivě kvalifikovala mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," upřesnil zástupce ředitele zlínské městské policie.

Strážníci tak proto opilého řidiče zadrželi a následně jej předali k dalšímu šetření hlídce republikové policie. "Perličkou na celé události je, že z místa bydliště to měl dotyčný do obchodu přibližně pouhých 500 metrů," zmínil dál Pavel Janík.