„Na Městskou policii Zlín se obrátila volající, která uvedla, že má strach o svého bratra. Když se jí nepodařilo s dotyčným spojit telefonicky, vydala se za ním osobně. V zámkové vložce vstupních dveří bytu však byl zasunut klíč, který bránil dveře otevřít. Zevnitř se přitom ozývalo slabé volání o pomoc,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

Podle něj na místo okamžitě zamířila hlídka z Útvaru operativního zásahu MP Zlín, která dorazila během 5 minut od přijetí oznámení.

„Po vyhodnocení situace strážníci využili zákonného oprávnění a za pomoci nářadí vstoupili přes balkon do bytu. Zde pak nalezli ležícího 74letého muže, který byl dehydratovaný a stěžoval si na bolest zad. Hlídka MP Zlín mu poskytla první pomoc a současně na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Poté se strážníci od muže dozvěděli, že na podlaze leží již od soboty, kdy se mu nečekaně zatočila hlava, a upadl,“ popsal událost Pavel Janík s tím, že záchranáři poté seniora převezli k dalšímu ošetření do krajské nemocnice.