Jejím posledním činem byl čtvrteční pokus o krádež dvou kabelek dvěma seniorkám.

LOUPEŽ ZA BÍLÉHO DNE

První z nich kabelku uchránila, druhá přivolala pomoc a zlodějku zadržel kolemjdoucí muž. Včera o případu informovala policie.

„Přivolaní policisté na místě zjistili, že jednaosmdesátiletá žena si položila na lavičku kabelku, aby si z ní vytáhla peněženku. V tom momentu jí kabelku zezadu vzala cizí žena a dala se na útěk. Seniorka neváhala a začala křičet, že ji okradli. Zlodějku se snažily zadržet dvě ženy, kterým se to nepodařilo. Vzápětí se za ní vydal dvaatřicetiletý muž, ženu dostihl a zdržel až do příjezdu policistů. Kabelku s veškerým obsahem vrátil okradené ženě,“ sdělili policisté.

Ilustrační snímek
Odpovídala jsem za kvalitu péče, hájila se u soudu Dana Barnášová

V průběhu prověřování oznámila na linku 158 další seniorka, že jí asi před 20 minutami chtěla nějaká žena násilím vytrhnout z ruky kabelku, o kterou se přetahovaly. Pomohl jí cizí muž, který kabelku ze sevření pachatelky vytrhl.

„Komisař z oddělení kriminální policie zlodějku obvinil z trestného činu krádež a zvlášť závažného zločinu loupež. Do současné doby dvakrát trestaná žena by mohla v případě odsouzení strávit za mřížemi dva až deset let,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. 

Požár auta ve Fryštáku
Auto odstavené ve dvoře ve Fryštáku začalo hořet