„Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil pětatřicetiletého muže z Třebíče ze spáchání trestného činu podvod, protože v době od loňského do letošního roku nabízel na různých prodejních portálech na internetu elektroniku, za kterou mu zájemci zaplatili předem. Objednané zboží nedodal a peníze si nechal pro vlastní potřebu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková a dodala, že za stejný trestný čin byl muž již několikrát odsouzen, z věznice ho propustili v březnu loňského roku.

Obviněný muž podle mluvčí podvedl celkem 35 lidí ve věku od třinácti do dvaašedesáti let.

„Měli zájem o koupi herních konzolí, značkových mobilních telefonů a chytrých hodinek. Celkově mu na bankovní účet zaslali 123 tisíc korun. Po obdržení platby se prodejce stal nekontaktní,“ doplnila mluvčí.

Podvodník na internetu vystupoval pod jedenácti různými jmény nebo přezdívkami, pro kontakt využíval minimálně sedmnáct emailových adres a sedm telefonních čísel.

Ples. Ilustrační foto.
Otrokovice nabídnou řadu kulturních akcí. Co přinese příští rok?

„Peníze si nechával zaslat na bankovní účet vedený na jméno nezletilé nevlastní dcery jeho kamaráda, který mu peníze předával v domnění, že jde o peníze z podnikání. Vzhledem k tomu, že první trestní oznámení na neznámého podvodníka přijali policisté ve Zlíně, prověřování jeho trestné činnosti se slučovalo v jednom místě,“ vysvětlila mluvčí.

Kriminalisté však později totožnost podvodníka odhalili.

„Neustále měnil bydliště i telefonní čísla, proto po něm koncem léta vyhlásili pátrání. Nakonec muže objevili v polovině prosince policisté z Vysočiny, kteří ho kontrolovali v penzionu malé obce a předali ho policistům ve Zlíně,“ sdělila mluvčí s tím, že kriminalisté dvanáctkrát trestaného muže obvinili z dalšího trestného činu. Muž využil svého práva a odmítl vypovídat.