Podle něj, měl obžalovaný Sousedík nakazit v roce 2013 při pohlavním nechráněném styku pětatřicetiletého muže virem HIV. O své nemoci jej podle žaloby před tím neinformoval.

Přitom virem HIV se on sám nakazil již v roce 2005 a o svém dalším sexuálním chování byl několikrát poučen lékaři. Stejně se měl provinit i u dalšího muže, ten ale podle své výpovědi u soudu měl chtít sám nechráněný styk a údajně o nakažení virem HIV svého milence věděl. Jak zaznělo z obžaloby, k jeho nakažení virem HIV nedošlo shodou šťastných náhod.

Obžalovaný u soudu svou vinu popíral, prý podle svých slov s poškozeným pohlavní styk nikdy neměl.

Naopak poškozený při své výpovědi u soudu ale tvrdil zcela něco jiného. S Pavlem Sousedíkem se prý seznámil prostřednictvím gay seznamky a již půl hodiny po kontaktu měli mít spolu pohlavní styk v jednom z brněnských hotelů. Že je Sousedík nakažen virem HIV prý nevěděl. Vše prý vyplynulo na povrch až tehdy, kdy byl za Pavlem Sousedíkem u něj ve Vizovicích.

„Pavel mi dal drogu GHB, díky které jsem se nemohl bránit. Nemohl jsem dělat vůbec nic. Druhý den mě pálil a bolel konečník. Řekl mi, že je HIV pozitivní, rozbrečel jsem se, pak mi to úplně obrátilo můj život. Obžalovaný měl také dvakrát syfilis a žloutenku," popisoval u soudu poškozený, který byl v minulosti sedmkrát trestaný, většinou za krádeže.

K soudnímu líčení se dostavil v doprovodu vězeňské eskorty. Momentálně pobývá ve věznici Kuřim. Na své verzi jak k viru HIV přišel, však trval „Nakazil mě on, genotip jeho viru HIV, je totožný s tím mým," naznačoval.

„Lze určit, že osoba A nakazila osobu B, nelze to však potvrdit, zaznělo později ze čteného posudku znalců.

Obžalovaný se však u soudu bránil, že poškozený lže. Naopak tvrdil, že svědek je promiskuitní a prostitut. To poškozený mladý muž nepopřel.

Při některých dalších výpovědích ostatních svědků vyplynulo, že obžalovaný skutečně užíval pervitin a jiné drogy, obžalovaný to však popřel.

„Nechráněný styk jsem měl pouze se dvěma muži, kteří byli postiženi stejně jako já. Ostatní před tím než mělo k něčemu dojít, jsem předem informoval, že jsem HIV pozitivní," hájil se obžalovaný s tím, že užíval jen přípravky na erekci.

„Já drogy neužívám, provozoval jsem parašutismus a tak bych drogy v žádném případě užívat nemohl," doplnil.

Hlavní líčení se přesouvá do příštího roku, konkrétně na 16. ledna, kdy bude vyslechnuta znalkyně z oboru zdravotnictví, odvětví epidemiologie.