V pátek 22. září okolo 21. hodiny se uherskobrodská hlídka v Šumické ulici rozhodla zkontrolovat řidiče motocyklu Honda. Ten však na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval dál v cestě. Ve snaze hlídce ujet započal svoji zběsilou jízdu z centra Uherského Brodu směrem na Chřiby.

„Počínal si velmi nebezpečně. Rychlost mimo obec mnohdy dosahovala ke sto devadesáti kilometrů v hodině. Navíc několikrát přejížděl přes dvojitou plnou čáru do protisměru. Porazil i výstražný ukazatel a projel přes hrazení na staveniště. Až ve Chřibech se motorkáře podařilo zastavit,“ popsal dramatickou situaci policejní mluvčí Radomír Šiška.

VIDEO: Policisté pronásledují ujíždějící motorkáře na Slovácku:

Honička s motorkáři | Video: Policie ČR

Při kontrole policisté zjistili, že má dotyčný platný zákaz řízení. Orientační zkouška navíc odhalila přítomnost pervitinu. Devětatřicetiletému muži za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí tříletý pobyt za mřížemi.

V neděli po patnácté hodině pro změnu řidič motocyklu značky Yamaha ujížděl policejní hlídce v Nivnici. Ani v tomto případě nebyla výzva k zastavení účinná. Motorkář pokračoval dál ulicemi obce až na nezpevněnou komunikaci.

„Ovlivnění alkoholem podpořilo jeho řidičskou chybu a on upadl. Omezení muže na osobní svobodě proběhlo za použití donucovacích prostředků. Dechová zkouška prokázala téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. Orientační zkouška na přítomnost drog pak měla pozitivní výsledek na pervitin a marihuanu,“ dodal Radomír Šiška.

Čtyřiadvacetiletému muži hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až rok ve vězení.