Nešťastná událost se na vyhledávané diskotéce Sud ve Slušovicích odehrála vloni v noci na 30. října během halloweenské párty. Z policejního vyšetřování vyplynulo, že v hudebním klubu byla překročena maximální kapacita. Na schodech následně došlo k tlačenici a ve vzniklé panice se zranilo celkem 12 lidí, pět skončilo v nemocnici.

Policisté později navrhli státnímu zástupci podání obžaloby z obecného ohrožení z nedbalosti proti devětadvacetiletému muži jako jedinému jednateli společnosti i proti firmě, kterou zastupuje.

Nyní již obžalovaný muž jako jediný jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky na diskotéce podle policistů neučinil odpovídající bezpečnostní opatření a nedodržel maximální kapacitní omezení vstupu osob. „Do prostor o maximální kapacitě 280 osob pustil minimálně čtyři sta návštěvníků, přičemž vstup do objektu nebyl nijak regulován,“ popsala už dříve policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

close Záchranáři zasahují v noci na neděli 30. října 2022 na halloweenské party v Hudebním klubu Sud ve Slušovicích. V tlačenici se tady zranilo osm mladých lidí. info Zdroj: HZS Zlínského kraje zoom_in Záchranáři zasahují v noci na neděli 30. října 2022 na halloweenské party v Hudebním klubu Sud ve Slušovicích. V tlačenici se tady zranilo dvanáct mladých lidí.

Důsledkem pak byla kritická situace, která vznikla na schodišti mezi prvním a druhým patrem objektu, kde se setkalo velké množství návštěvníků, kteří chtěli buď vstoupit dovnitř, nebo ven. „Tím si zcela znemožnily pohyb, což u některých vyvolalo paniku, dechovou tíseň, ztrátu vědomí, přičemž někteří návštěvníci spadli a jiní po nich šlapali,“ vylíčila Kozumplíková.

Dívka a mladík byli v ohrožení života

Těžkou újmu na zdraví utrpěla například osmnáctiletá dívka, další patnáctiletý hoch utrpěl vážnou poruchu zdraví. Oba byli v přímém ohrožení života. Dalších deset účastníků ve věku od patnácti do devatenácti let utrpělo různé druhy zranění a psychických potíží. „Vzniklo tím u nich riziko těžké újmy na zdraví a jenom díky shodě příznivých okolností k takové újmě nedošlo,“ poznamenala mluvčí.

Tísňová linka záchranné služby během dvou a půl hodiny přijala celkem 117 hovorů a radiových relací. „Pacienti ve stavu ohrožení života byli převezeni na vysokoprahový urgentní příjem nemocnice ve Zlíně, další pacienti putovali do úrazových ambulancí, dva skončili na jednotce intenzivní péče dětského oddělení,“ informoval tehdy mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Záchranáři podle jeho ošetřovali i velmí vážná zranění, bezvědomí nebo takzvaný crush syndrom, který vzniká po dlouhodobém stlačení měkkých tkání a následném uvolnění bílkovin, které zneprůchodní ledviny.

Podle kriminalistů jednatel firmy způsobil obecné ohrožení tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví a porušením důležité zákonné povinnosti způsobil těžkou újmu na zdraví.