Zlínská policie už spis předala na okresní státní zastupitelství. Devětačtyřice­tiletého muže viní ztěžkého ublížení na zdraví snásledkem smrti a navíc izmaření výkonu úředního rozhodnutí. Pospíšil totiž usedl za volant ipřesto, že měl kvůli alkoholu zakázané řízení.

Šílená jízda bývalého starosty se odehrála vpátek 26.října odpoledne. Když se po obci Lhotka na Zlínsku proháněl se svým Porsche 911, dostalo jeho auto smyk a narazilo do dvou kolemjdoucích žen. „Vjel vkřižovatce příliš rychle do zatáčky. Auto dostalo smyk a vyjelo na chodník. Tam srazilo dvě ženy a zastavilo se až orodinný dům,“ sdělila vříjnu mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Obě ženy utrpěly velmi těžká zranění a musely být převezeny do zlínské nemocnice. „Oněkolik hodin později pak dvaačtyřicetiletá žena svým zraněním podlehla,“ konstatovala mluvčí.

Druhá chodkyně měla přeražené nohy a její léčba by měla podle lékařů trvat minimálně do léta tohotoroku. Při vyšetřování nehody policisté zjistili, že Pospíšilovo Porsche 911nemělo registrační značku a navíc ani neměl zaplacenou zákonnou pojistku.

„Řidič byl evidentně pod vlivem alkoholu. Vrávoral, špatně artikuloval a byl zněj silně cítit alkohol. Odmítl dechovou zkoušku, stejně tak odmítl ipísemnou výzvu klékařskému vyšetření na odběr krve nebo moči,“ konstatovala Bartíková.

Pospíšil měl ale už od května zakázáno řídít motorové vozidla, a to až do roku2010. „Tento trest mu soud vyměřil za jízdu pod vlivem alkoholu. VTečovicích ho totiž loni vbřeznu zadržela hlídka zOtrokovic. Ti mu při dechové zkoušce naměřili dvě promile alkoholu,“ podotkla policejní mluvčí.

Pokud soud jeho čin kvalifikuje jako těžké ublížení na zdraví snásledkem smrti, hrozí Josefu Pospíšilovi až osmileté vězení. Podle dostupných informací ještě nebyl termín hlavního líčení stanoven.

Opilec v porsche boural, zabil chodkyni