Mladý muž si nyní odpykává šestiletý trest za pokus o vraždu, kterého se dopustil loni v červenci, když se rozhodl skoncovat se životem ve svém autě a těžce přitom zranil jiného řidiče. Jeho dovolání proti rozsudku Vrchního soudu bylo koncem srpna Nejvyšším soudem zamítnuto.

„Usnesením soudu bylo dovolání Rostislava Bednaříka odmítnuto jako zjevně neopodstatněné. Nebylo shledáno, že by rozhodnutí odvolacího soudu vykazovalo nějaké vady,“ vysvětlila zástupkyně mluvčího Nejvyššího soudu Marika Komoňová.

Bednařík se chtěl zabít tak, že v téměř stokilometrové rychlosti ve své felicii najel do protijedoucí octavie cestou z Tlumačova směrem na Otrokovice.

Sedmatřicetiletý muž skončil v nemocnici s otřesem mozku, poraněním krční páteře, hrudníku a ruky a se zlomenou lýtkovou kostí. Před tragédií jej zachránila jeho rychlá reakce, kdy prudce strhl řízení.

Mladík se pak k svému sebevražednému úmyslu přiznal nejen policii, ale i zdravotníkům, kteří ho po nehodě ošetřovali.

Bednařík se domáhal zrušení jak rozsudku, který mu udělil v lednu senát zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, tak zároveň verdiktu Vrchního soudu v Olomouci. Ten totiž v březnu mladému muži ještě zpřísnil trest ze čtyř na nynějších šest let.

Už v lednu u vrchního soudu Bednařík zdůrazňoval skutečnost, že provedené důkazy nepotvrdily, že byl srozuměn s možným smrtelným následkem pro protijedoucího řidiče a nemohl tedy naplnit skutkovou podstatu tresného činu vraždy.

Rostislav Bednařík rovněž poukazoval na to, že trpí poruchou osobnosti, která se podle názoru jeho obhájce měla důkladněji zkoumat.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu je konečné a nelze proti němu podat už žádný opravný prostředek.