Té se měl spolu se svým synem Tomášem dopustit v červnu 2005, když chtěl převést vlastnická práva na budovu bývalé tržnice včetně pozemků na svého syna bez patřičného oprávnění.

„Poškozený Stanislav Devátý, který je v příbuzenském vztahu s oběma muži, totiž nedal souhlas k trestnímu stíhání těchto osob,“ vysvětlila mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková.

Budovu tržnice, kde sídlí i rockový klub Golem, vlastní od roku 2003 akciová společnost Murtec Protection. Jejím hlavním akcionářem je Stanislav Devátý.

Jeho bratr Jiří, který měl v té době plnou moc v zastupování společnosti, neměl právo obchodovat s pozemky i budovou, pokud by to neschválili další akcionáři. Podle státního zástupce se o to pokusil před třemi lety, kdy objekt, který má podle odhadů cenu šedesát milionů, chtěl nezákonně převést na syna Tomáše, navíc za třetinovou cenu. Za to mu hrozilo až dvanáctileté vězení.

Případ však nekončí. Spis je totiž u Vrchního soudu v Olomouci. „Proti usnesení senátu totiž podal státní zástupce stížnost,“ vysvětlila mluvčí.