Při minulém líčení na začátku února vypovídal klíčový svědek, který tvrdil, že se mu Martin Bódiš pod vlivem pervitinu k vraždě přiznal. Bódiš však stále vinu popírá. „Svědek má důvod se mi mstít, věděl že jsem ho udal za drogy," hájil se ve čtvrtek Bódiš.

Jeho obhájce proto soudu předložil další důkazní návrhy a to, aby soud prověřil trestní oznámení na tohoto svědka, které měl Bódiš podat. Dále aby soud také ještě prověřil znalecké zkoumání mikrostop textilních vláken, které byly nalezeny na místě činu na spodním prádle poškozeného a shodovaly se s s vlákny z oblečení Martina Bódiše

Soud dnes znovu vyslechl i soudní znalkyni z oboru psychologie, Romanu Hűbnerovou, která vypracovala profil obžalovaného. Již v minulosti se Bódiš snažil výsledky jejího šetření vyvrátit tvrzením, že nepostupovala správně a že se z něj snažila udělat blázna a psychopata.

Znalkyně ale na svých předchozích závěrech trvá. Chování Martina Bódiše ji nerozhodilo. „To je normální, už toho o mně navykládal spoustu, například, že jsem jej chtěla otrávit," svěřila se pro Deník. Prozradila že ze strany obžalovaného čelila mnoha výhrůžkám, ale bere to jako standardní postup obžalovaných v takových případech. „Mně je ho spíš líto, ale já nejsem typ, který by mu přisadil, právě naopak," zdůraznila psycholožka.

„Co se týká snahy obžalovaného vyvrátit tvrzení svědka, je podstatné to, jestli svědek mluví pravdu a ne to, jestli se obžalovanému mstí," komentoval snahu Bódiše znevěrohodnotit svědka, žalobce. Podle něj věrohodnost svědka a jeho výpověď byla doložena i důkazy.

Další hlavní líčení je odloženo na 18. března, možná padne i rozsudek. „To bude zrovna výročí úmrtí Pavlova a mého otce," řekla smutně sestra zavražděného Pavla Nevařila Dagmar Šmigurová, která případ sleduje. „Byla bych ráda, kdyby se ten den případ uzavřel," dodala

Devětadvacetiletého Pavla Nevařila v roce 2005 na přelomu září a října někdo ubil a ubodal třiceti ranami nožem v jeho bytě. Případu se po devíti letech ujal speciální policejní tým Tempus, kterému se jej podařilo uzavřít a předat soudu. Ten loni v říjnu odsoudil Bódiše za vraždu ke čtrnácti letům odnětí svobody. Proti rozsudku se obě strany odvolaly, vrchní soud věc vrátil zpět do Zlína k doplnění důkazů.