Sám tedy zašel na služebnu, aby policisty přesvědčil, že je nevinný. Zpátky domů už se ale nevrátil.

V neděli požádali pražští detektivové veřejnost o pomoc při pátrání po konkrétním podezřelém, jehož totožnost vytipovali podle kamerových záběrů z metra a na jehož fotografii shodně ukázaly všechny tři napadené: ano, to je on. Případu – včetně informací o osobě podezřelého – se média v neděli poměrně obsáhle věnovala; večerní televizní zpravodajství nevyjímaje.

Právě v reakci na televizní zprávy se Ondřej během noci na pondělí přihlásil na jednom obvodním oddělení policie. Následně byl převezen do Prahy a podroben výslechu.

„Byl to šok, ten muž na záběrech z metra nebyl můj syn. Jsem jeho matka a svého syna poznám. Měl zcela jinou chůzi i jinak vypadal," uvedla Marcela G., matka dvaadvacetiletého mladíka z Otrokovic.

Právě podle jejího vyprávění se syn po uvedení reportáže sám vypravil na otrokovické policejní obvodní oddělení.

„Chtěl jim říct, že se jedná o čirý nesmysl, že v uvedené televizní reportáži na záběrech z metra není on," popsala matka Ondřeje G.

Syn šel prý na policii se svou přítelkyní, ta se ale vrátila sama. Policie si Ondru nechala na obvodním oddělení, odtud byl eskortován na krajskou zlínskou kriminálku a později na pražskou.

Rodina Ondřeje oslovila zlínskou advokátku Janu Rejžkovou. Ta později předložila pražským kriminalistům důkazy, že v dobu, kdy byly v Praze napadeny ženy, nemohl být podezřelý mladík z Otrokovic na místě činu. Na základě toho policie Ondru propustila. „Byl to politováníhodný omyl," uvedla advokátka Rejžková.

„Spadl mi kámen ze srdce," zareagovala po obdržení zprávy, že se její syn vrací zpět do Otrokovic, Marcela G.

Policie ve vyšetřování případů napadených žen pokračuje dál. Agresorovi hrozí až pět let za mřížemi.

„Buď obviníme konkrétní osobu, nebo bude pátrání pokračovat. Musíme počkat, co ukáže další vyšetřování," uvedl mluvčí Krajského policejního ředitelství hl. města Prahy Tomáš Hulan. Dodal, že policie prověří, zda se nové okolnosti zakládají na pravdě.

„Máme hodnověrné podklady, na základě kterých jsme zahájili pátrání po této osobě. Nechceme nikoho pranýřovat, do této doby postupujeme dle zákona," zdůraznil policejní mluvčí.

K tomu, co uvedl, se policejní detektivové nevyjadřují – neodmítají ale myšlenku, že teď pro změnu pojedou na Zlínsko oni. Prověřovat skutečnosti, které pro sdělení (či nesdělení) obvinění mohou být podstatné. Zda jde o informace k tomu, že v době skutků v Praze, jejichž spáchání prokazatelně potvrzují kamerové záběry sledující dění ve stanicích metra i v jejich vestibulech, se podezřelý měl vyskytovat jinde, a tudíž by pachatelem měl být jiný muž, nebo jde o fakta odlišného rázu, pražská policie nekomentovala ani náznakem.

„Vyvstaly nové okolnosti, které je třeba prověřit," doplnil stručně mluvčí Hulan z ředitelství pražské policie, který o podobnostech případu informoval už v neděli. Více zatím policie k případu zveřejňovat nebude.

K prvnímu skutku došlo podle nedělních informací 5. května v půl šesté večer na Muzeu, ke druhému 18. června v devět dopoledne ve vestibulu stanice Můstek – a k zatím poslednímu evidovanému ataku se pachatel vrátil do vestibulu u Muzea, kde udeřil 3. července tři hodiny po poledni. Kriminalisté získaná fakta vyhodnotili tak, že útoky jsou postupně intenzivnější – a navíc se zkrátil interval mezi nimi.

V květnu, kdy pachatel možná teprve sbíral odvahu, si násilník ve stanici Muzeum vyčíhal mladou ženu na nástupišti. Počkal, až nakročí k nástupu do vlakové soupravy, bleskurychle jí sáhl pod sukni – což napadená označila nejen jako nejen jako nepříjemné, ale také jako velmi bolestivé – a rychle utekl.

Při druhém úroku si násilník ve vestibulu stanice Můstek vyhlížel oběť několik minut. Pak zaútočil na slečnu, která odcházela směrem k ulici 28. října: na eskalátoru se za ní přikrčil – a olízl jí vnitřní stranu stehen. Dívku, která se snažila utéct, po výstupu z podzemí ještě chtěl natlačit na výlohu obchodu – jí se ale podařilo vymanit z jeho sevření a uniknout. Do třetice agresor udeřil ve chvíli, kdy míjel dívku u schodů ústících z vestibulu metra Muzeum do Čelakovského sadů.

„Bez varování ji natlačil na zeď, nadzvedl sukni a snažil se jí sáhnout do oblasti genitálií. Dívka se ale bránila a velice nahlas zakřičela. Toho se útočník lekl a utekl," konstatoval Hulan v neděli.

Tehdy rovněž vyzval případné svědkyně, kterým se přihodilo něco podobného, ale čin dosud neohlásily, aby se ozvaly prostřednictvím linky 158. „Poškozeným je samozřejmě zajištěna maximální anonymita," přislíbil.