„Neznámý muž stařenku oslovil a nabídl jí opravu hrobu. Ta se s ním dohodla a řekla mu svoji adresu, kam si měl dotyčný po vykonání práce přijít pro peníze,“ popsal uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Na druhý den muž zazvonil u jejích dveří. Tvrdil, že náhrobek opravil a dožadoval se deseti tisíc korun. Stará žena mu částku vydala, aniž by se přesvědčila, že je hrob spravený. „Podvodník na opravě nehnul ani prstem, vše bylo v původním stavu. Ženě strčil do ruky utržený cár papíru, kde bylo rukou napsáno, že převzal deset tisíc korun. Všechny náležitosti správného dokladu chyběly,“ uvedl Mergental.

Jakmile se za podvodníkem zabouchly dveře, žena si začala uvědomovat, že asi není vše v pořádku. Když se o tom přesvědčila také na hřbitově, případ nahlásila policii. Strážcům zákona vykreslila podobu muže, kterému dala peníze. „Uherskobrodští policisté díky detailní znalosti lidí v regionu vytipovali možného pachatele. Ve čtvrtek 3. září odpoledne již v policejní kanceláři seděl sedmadvacetiletý muž z Uherského Brodu,“ informoval Mergental.

Podvodník, kterému hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi, už ukradenou částku stačil utratit.