„Z nepohyblivého invalidy se tak rázem stal agresivní útočník podezřelý z trestného činu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková. Dvoučlenná hlídka jela na pokyn operačního důstojníka do Malenovic, aby se postarala o muže, který ležel se zraněnou hlavou na zemi a kolem něj běhal poraněný pes.

„Vedle sebe měl francouzskou hůl a tašku na kolečkách a zjevně nebyl schopný chodit. Když mu policisté pomáhali, začal být agresivní,“ popsala průběh incidentu. Hlídka proto muže naložila do vozu a odvezla do zlínské nemocnice, kde lékař vystavil doporučení na převoz do záchytné stanice v Kroměříži.

„Před kroměřížskou nemocnicí pak došlo k útoku. Muž najednou vytáhl nůž a vší silou bodl jednoho z policistů do hrudníku ve chvíli, kdy mu podával francouzskou hůl,“ pokračovala. Vzhledem k věku a invaliditě muže podle ní příslušník takový zásah nečekal.

„Naštěstí se nůž zabodl do kapsy kombinézy a policistovi způsobil jen povrchové zranění. Ten by tak měl být dnes nebo zítra z lékařského ošetření propuštěn,“ sdělila mluvčí v úterý.

Případem se nyní zabývají kriminalisté z Kroměříže. Pachatele zatím podezřívají z trestného činu násilí proti úřední osobě, za který hrozí trest odnětí svobody v rozmezí tři až dvanáct let. „Vedení Krajského ředitelství policie Zlínského kraje ale zároveň nařídilo důkladné prověření postupu policistů, kteří při prohlídce přehlédli nebezpečný nůž. Policisty podle všeho nemine kázeňský trest,“ doplnila policejní mluvčí.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!