Kauzou která je nechvalně proslulá vraždami nepohodlných lidí kolem ní. Právě Večeř si v souvislosti s LTO odpykal trest za vraždu podnikatele s LTO Marka Lehkého z 15.ledna roku 1995. Loni v březnu byl Večeř propuštěn, na svobodě byl je čtrnáct dní, pak. jej policie obvinila z podílu na vraždě zlínského podnikatele Miroslava Kovaříka, kterého ve Zlíně zabila nálož umístěná v jeho voze a poskytovatele půjček z Uherského Hradiště Františka Blažíčka, kterého někdo zastřelil v jeho domě v Uherském Hradišti. Oba muži byli také zavražděni v roce 1995, Kovařík 12 května, Blažíček 23.

„V případě prokázání viny hrozí Večeřovi výjimečný trest," uvedla státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová.

Ve středu u soudu vypovídali i klíčoví svědci, Jan Marcinek a Petr Janek. Oba muži byli údajně svědky odposlechu, jak se Večeř k vraždě podnikatele Kovaříka přiznal.

Jan Marcinek, který byl původně za vraždu Kovaříka obviněný, pracoval jako ochranka Jarmily Šmédkové, neustále jí proto odposlouchával její kancelář. Jarmila Šmédková obchodovala s LTO a je jednou z hlavních svědkyň v kauze, v současné době je souběžně s touto kauzou stíhaná také. Právě odposlech, který po dvaceti letech poskytl policistům Jan Marcinek, ukázal pak na Večeře.

Na něm má být z její kanceláře údajně zaznamenán rozhovor Jiřího Večeře a Jarmily Šmédkové o smrti Miroslava Kovaříka. Šmedková mu údajně vyčítá, že ve voze mohla zahynout i dcera podnikatele.

„Ale neboj, nechal jsem to tam dát tak, aby to šlo přímo na řidiče, aby se nikomu dalšímu nic nestalo, to umím, na to jsem šikovný. To máš ode mě dárek k narozeninám," měl prozradit záznam.

Ten však Jiří Večeř stejně jako vinu důrazně popírá. Proč Marcinek nepromluvil o odposlechu dříve vysvětlil tím, že vyšetřující policisté před jednadvaceti lety by mu nevěřili, naznačoval vazby mezi nimi a obžalovaným.

„Neměl jsem šanci, pro policii byl Jan Večeř bůh. Na koho ukázal, skončil ve vazbě," odpověděl Marcinek u soudu. Jeho výpověď potvrdil i další ze svědků odposlechu Petr Janek.

„Nemám důvod si vymýšlet a měnit výpověď,"komentoval své stabilní výpovědi.

Hlavní líčení pokračuje 23. března, vyslechnuta bude mimo jiné i Jarmila Šmédková.