Pár minut po půl třetí v neděli 6. srpna přijali strážníci oznámení, že u prodejny elektrokoloběžek nedaleko centra města se nachází mladíci, kteří se do ní snaží vloupat.

„Na místo proto okamžitě zamířily nejbližší hlídky a současně byla vyrozuměna také republiková policie. O pět minut později se první hlídka MP Zlín zkontaktovala s oznamovatelem, který upřesnil informace o pachatelích, zatímco další zahájily pátrání,“ popsal mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Cizinec boural na dvou místech ve Zlíně. Pak ho chytli opilého za volantem.
Cizinec boural na dvou místech ve Zlíně. Pak ho chytli opilého za volantem

Po dalších několika minutách spatřila jedna z motorizovaných hlídek muže, který před nimi začal na kradené neosvětlené koloběžce ujíždět a nereagoval na pokyny k zastavení.

„Jeho jízda nakonec skončila až mezi popelnicemi, do nichž při nezvládnutém manévru narazil,“ poznamenal mluvčí.

Strážníci zjistili, že jde o dvacetiletého mladíka ze severní Moravy, ze kterého při nárazu vypadlo také páčidlo a šroubovák.

„Protože se muž při pádu poranil na ruce, poskytla mu hlídka MP Zlín první pomoc a na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Ta ho poté v doprovodu policistů převezla k dalšímu ošetření do krajské nemocnice,“ doplnil Pavel Janík s tím, že vloupání do provozovny nyní šetří policisté.