Krátce před půlnocí vyjížděla hlídka do městské části Malenovice. Tam se potácel opilý sedmnáctiletý mladík z Otrokovic s 2,5 promile. Před tím si ještě ustlal na třídě 3. května.

„Protože mladík nebyl schopen chodit, požádali strážníci kolegy z Otrokovic, aby zavolali jeho rodiče. Opilého syna si pak převzal jeho otec,“ přiblížil jeden ze zásahů zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.

První půlhodina Nového roku se zase doslova vryla pod kůži osmnáctileté slečny, která na náměstí Míru upadla zády na skleněnou láhev. Hlídka jí dala první pomoc a poté ji předala zdravotníkům.

„Již o pár minut později se ti samí strážníci věnovali sedmnáctiletému mladíkovi. Zřejmě z hladu vnikl okénkem do prodejny s rychlým občerstvením. Hlídce totiž neušly jeho nohy, které trčely z okénka ven,“ konstatoval Janík. Dodal, že mladík skončil v rukou policie.

V jednu hodinu v noci přemíru alkoholu nezvládla šestnáctiletá dívka, která si ustlala u náměstí Míru. Nakonec skončila kvůli otravě alkoholem na dětské JIP v nemocnici.

První noc roku 2010 nebyla rovněž nouze o potyčky. Před půl druhou vyjížděla hlídka městské policie na sídliště v Malenovicích, kde se z jednoho bytu ozýval křik a pláč.

„Strážníkům otevřela dveře devítiletá dívka, která byla sama doma. Její maminka totiž vyběhla ven před svým přítelem, kterého popadnul vztek. Přítelkyni nejen nadával, ale neváhal na ni vztáhnout i ruku,“ podotkl zástupce strážníků. Nakonec se muž se ženou za pár chvil vrátili zpět, strážníci věc uzavřeli domluvou.

Před půl třetí se strhla rvačka před hudebním klubem v centru města. Konflikt musely řešit hned tři hlídky, aby rozlícené rváče uklidnily. Nikomu se nic nestalo.

Nad ránem si zase našla zábavu na náměstí Míru osmnáctiletá dívka se svým třicetiletým přítelem. Rozkopávali odpadky a obtěžovali pracovníky úklidové firmy, kteří po oslavách čistili náměstí. I v tomto případě stačila ke zklidnění rozdováděné dvojice domluva.