„Ženský hlas na druhé straně aparátu operačnímu důstojníkovi sdělil, že více nejde říci z bezpečnostních důvodů po telefonu a potřebuje nutně hovořit s muži v uniformách tzv. face to face. K hotelu v centru města tak zamířila motorizovaná hlídka, která v rámci zachování nenápadnosti a konspirace nepoužila výstražné zařízení pro vozidla s právem přednostní jízdy,“ nastínil nezvyklý případ zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

Kauza únosu: Soud chce prověřit další důkaz

Přibližně o deset minut později bylo jasné, že mladá žena není agentkou rozvědky ani kontrarozvědky, ale svádí těžký vnitřní boj o kontrolu svého chování.

„Hodnotu jejích závažných informací lze dobře kvantifikovat číslem 2,7 promile, které naměřil analyzátor alkoholu v dechu,“ prozradil Pavel Janík s tím, že se přímo nabízela možnost transportovat 21letou ženu k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

„Ještě předtím se však strážníkům podařilo získat kontakt na člena její rodiny v Otrokovicích, který se byl ochoten o mladou ženu postarat. Hlídka MP Zlín ji tak převezla na hranice katastrálního území, kde si ji převzali kolegové z Otrokovic a dopravili ji do bytu blízkého příbuzného,“ uzavřel s úsměvem Pavel Janík.