„Dva podnapilí dvacetiletí Slováci fyzicky napadli muže ze Starého města. Večer spolu popíjeli a ráno jej údery a kopanci napadli do hlavy,“ uvedla mluvčí městské policie Šárka Škubalová. Důvodem měl být fakt, že jim ráno chyběly peníze a obvinili jej z krádeže. Způsobili mu zranění levého oka a na místo byla přivolána zlínská záchranka. „Výtečníci ze Slovenska, kteří do Zlína přijeli údajně na návštěvu, byli pro podezření ze spáchání trestného činu předáni kolegům z republikové policie,“ doplnila mluvčí.

V tentýž den, krátce před jedenáctou večer, zadrželi strážníci sedmnáctiletého vandala na třídě 3.května.

„Při běžné kontrole si povšimli na zastávce MHD skupinky mladíků, z nichž jeden strhával reklamní hliníkové lišty. Strážníci jej na místě zadrželi a zjistili, že se jedná o mladíka ze Zlína. Ten se k protiprávní činnosti doznal,“ popsala Škubalová. Podle výše způsobené škody jej podle ní bude čekat buď správní nebo trestní řízení.

Druhý den krátce po půlnoci zadrželi městští policisté pachatele vloupání do jedné z chatek v chatové oblasti na třídě 3.května. „Na tísňovou linku se obrátil všímavý občan, který sdělil, že před malou chvílí viděl neznámou osobu vcházet do zahrádkářské kolonie a poté uslyšel několik ran. Z tohoto důvodu se domníval, že se do chatek někdo dostává násilím,“ přiblížila policejní mluvčí. Na místo podle jejích slov okamžitě vyrazily hlídky, které skutečně v jedné z chatek nalezly dva pětadvacetileté muže ze Zlína.

„Jeden z nich se přiznal, že do chatky vstoupil násilím a to vypáčením zámku,“ doplnila Škubalová. Vzhledem k podezření na spáchání trestného činu se případu ujala státní policie.