K napadení došlo vloni v listopadu. Tehdy devětapadesátiletý otec událost oznámil policistům až po více než třech měsících. Nejdřív nechtěl, aby čelili trestnímu stíhání. Když mu však začali znovu vyhrožovat, obrátil se na policii.

V inkriminovaný den začátkem listopadu seděli třiadvacetiletý a pětadvacetiletí synové s o rok starším kamarádem a další kamarádkou v restauraci v jedné z obcí na Pelhřimovsku. Dostali spásný nápad, že pojedou za otcem do Zlína a donutí ho, aby jim zaplatil výživné, které jim údajně dlužil. „Několikrát mu volali, poté přemluvili jedinou střízlivou kamarádku, aby je odvezla a vydali se na cestu dlouhou 220 kilometrů. V restauraci v Malenovicích se setkali se svým otcem. Zatlačili ho na toalety, fyzicky ho napadli, kopali do něj, bili ho pěstmi a chtěli po něm peníze," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Starší muž, vědom si jejich přesily, jim ze strachu vydal čtyři tisíce korun, v napadání však pokračovali. Zabránila jim v tom až uklízečka z baru, která slyšela hluk z tamních toalet. Povedená čtveřice z restaurace odešla s výdělkem a odjela zpět do dvě stě dvacet kilometrů vzdáleného bydliště.

Oba sourozenci zatím nemají žádný záznam v rejstříku trestů, jejich starší kamarád byl před dvěma lety odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody za přečin poškozování cizí věci. Kamarádka, která řídila, se na napadení nepodílela.

„Policejní komisařka ve Zlíně obvinila tři mladé muže ze zločinu loupež. Hrozí jim až desetiletý trest odnětí svobody," dodala policejní mluvčí. (hed)