„Komisař kriminální policie obvinil devětadvacetiletého muže ze Zlínska a firmu sídlící na Zlínsku,“ potvrdila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nešťastná party se ve slušovické diskotéce Sud konala v neděli 30. října 2022. Obviněný muž jako jediný jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky na diskotéce podle policistů neučinil odpovídající bezpečnostní opatření a nedodržel maximální kapacitní omezení vstupu osob. „Do prostor o maximální kapacitě 280 osob pustil minimálně čtyři sta návštěvníků, přičemž vstup do objektu nebyl nijak regulován,“ popsala mluvčí.

Důsledkem byla kritická situace, která vznikla na schodišti mezi 1. a 2. patrem objektu, kde se setkalo velké množství návštěvníků, kteří chtěli buď vstoupit dovnitř, nebo ven. „Tím si zcela znemožnily pohyb, což u některých vyvolalo paniku, dechovou tíseň, ztrátu vědomí, přičemž někteří návštěvníci spadli a jiní po nich šlapali,“ vylíčila Kozumplíková.

Dívka a mladík byli v ohrožení života

Osmnáctiletá dívka utrpěla těžkou újmu na zdraví a patnáctiletý hoch utrpěl vážnou poruchu zdraví. Oba byli v přímém ohrožení života.

Dalších deset účastníků ve věku od patnácti do devatenácti let utrpělo různé druhy zranění a psychických potíží. „Vzniklo tím u nich riziko těžké újmy na zdraví a jenom díky shodě příznivých okolností k takové újmě nedošlo,“ poznamenala mluvčí.

Podle kriminalistů tedy jednatel firmy způsobil obecné ohrožení tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví a porušením důležité zákonné povinnosti způsobil těžkou újmu na zdraví. Stejně se provinila také firma jako právnická osoba.