Podle obžaloby měl totiž brutálním způsobem zavraždit svého osmapadesátiletého spolubydlícího v Traplicích a to tak, že ho nejdřív pobodal a pak mu sekáčkem na maso uřezal hlavu.

S vraždou nemám nic společného

Hladík se však domáhá, aby ho olomoucký soud zprostil obžaloby nebo případ vrátil zpět krajskému soudu, protože s vraždou prý nemá nic společného.

Hladík v průběhu hlavního líčení totiž tvrdil, že tento brutální čin spáchal muž, který byl soused zavražděného, Josef Kleinedler.

„Ve svém odvolání namítá, že jeho vina nebyla spolehlivě prokázaná a současně nebyla vyvrácena jeho obhajoba, že se tohoto trestného činu dopustil svědek Josef Kleinedler. Žádá, aby krajský soud tohoto svědka nechal vyšetřit na detektoru lži,“ vysvětlil důvody odvolání mluvčí Vrchního soudu Petr Angyalossy. Dodal, že Hladík ve svém odvolání rovněž namítá, že soud nezjistil ani jeho případný motiv.

Osmapadesátiletý muž byl zavražděn loni v říjnu ve svém domku v Traplicích. Opilý Hladík ho měl podle obžaloby napadnout po předchozí hádce.

Kuchyňským nožem ho měl nejprve pobodat a pak těžce zraněnému muži sekáčkem na maso, který si vzal u Kleinedlerů, uřezal hlavu. Tu si dal do igelitové tašky a s ní chodil po obci.

Lidem, které potkával, tvrdil, že zabíjel prasátko. Tašku nakonec odhodil do kontejneru u místní radnice.

Křupnutí do konce života

Hladík ale u soudu vypovídal zcela jinak.

„Šel jsem ke Kleinedlerově matce na kafe. Tam jsem často chodíval. Když jsem se vrátil, uviděl jsem Kleinedlera, jak nad ním klečí a přetíná mu hlavu. To křupnutí si budu navždy pamatovat. Byl opilý, vstal a křičel, že konečně dá všem pokoj a ať mu pomůžu,“ tvrdil muž.

Podle jeho verze ho pak Kleinedler postříkal od červené barvy, dal hlavu muže do igelitové tašky a pak Hladíka nabádal, aby se jí zbavil.

Proti němu ale hovořilo hned několik důkazů. Kriminalističtí experti totiž na jeho oděvu žádnou barvu nenašli, naopak jen krev zemřelého. Navíc Kleinedler spal v den vraždy doma, což mu potvrdila i jeho matka Jarmila.

Ta navíc vypověděla, že si k ní v osudný den Hladík přišel celý od krve.

„David ke mně přišel a něco si bral z kuchyňské linky. Já ale nevěděla, co to bylo. Už však měl ruce od krve. Sekáček mi pak vrátil dopoledne. Byl celý zakrvácení, tak jsem ho umyla. Měl s sebou ještě tašku s něčím. Prý zabíjel prase a ptal se mě, jestli chci vidět hlavu. Já ale odmítla a tašku jsem dala za dveře. Byla docela těžká,“ popisovala Jarmila Kleinedlerová v přípravném řízení.

V odvolání se Hladík rovněž domáhá, aby soud znovu soud ženu vyslechl.