Pavla Nevařila v roce 2005 na přelomu září a října někdo ubil a ubodal třiceti ranami nožem v jeho bytě. Krajský soud ve Zlíně za to poslal loni v říjnu Martina Bódiše na čtrnáct let do vězení. Po odvolání obou stran, vrchní soud věc vrátil zpět do Zlína, aby byly provedeny další důkazy. V březnu letošního roku byl ve Zlíně Bódiš opět uznán vinným a vyslechl si stejný trest. Jenže odvolací soud věc opět vrátil na krajský soud. Nechal totiž mimo jiné přezkoumat zásadní důkaz – komu patřila mikrovlákna riflí, která se našla na těle a lůžkovinách poškozeného Nevařila. Podle obžaloby patřila Bódišovi.

Ve čtvrtek se ale u soudu již o mikrovláknech nejednalo. Na řadu přišly výslechy svědků. Další svědectví soudu ve čtvrtek poskytl i Jiří Ovísek, který je v současné době ve výkonu trestu ve Valdicích. Jak z jeho svědectví vyplynulo, snažil se jej údajně Bódiš ovlivnit, aby mohl „napasovat" vinu na někoho jiného – společníka Pavla Nevařila Dušana Horáka. Podle výpovědi Jiřího Ovíska, byli společně obžalovaným Bódišem čtyři dny ve vazbě. Tam se mu měl Bódiš svěřit se svým příběhem.

„Věřil jsem mu, přesvědčil mne, že je nevinný. Všechno do sebe zapadalo, teprve později jsem si uvědomil, že je vše jinak," tvrdil Ovísek soudu. Podle něj se mu měl Bódiš svěřit, že Nevařila měl jen uspat, aby „někdo" mohl přijít do Nevařilova bytu a tam si odnést jeho notebook s důležitými informacemi.

Podle Ovíska měl pak údajně na požádání Bódiše kontaktovat z vězení Dušana Horáka, Měl ho přesvědčovat, aby napsal dopis se svým přiznáním a podpisem.

To potvrdil soudu i další ze svědků, šéf speciálního policejního týmu Tempus, kterému se podařilo vraždu vyšetřit, Martin Baláž.

„Proč Ovísek vyvinul tuto iniciativu ohledně obžalovaného? Hraje tam roli i kamarádství a snaha Bodišovi pomoci. Později si ale uvědomil, že to nejde," uvedl Martin Baláž ve své výpovědi u soudu.

„Je to celé nesmysl," reagoval na to Martin Bódiš. Své rozčarování nad průběhem procesu neskrýval ani jeho obhájce Miroslav Michajlovič.

„Dnešní jednání nás vůbec nikam neposunulo, odvracíme se od druhé věci, o které jsem mnohokrát mluvil, odvracíme se od mikrovláken. My se tady bavíme o nějakých svědcích, kteří jsou ve výkonu trestu. Můžou být nebo ne věrohodní, ale odkláníme se od toho, o čem tahle věc je a to je jediný přímý důkaz a to jsou mikrovlákna z kalhot, která byla nalezena na těle zavražděného a na jeho ložním prádle," sdělil novinářům po jednání advokát.

„Martin Bodiš na místě činu nebyl a nalezená vlákna nepochází z jeho oblečení," zdůraznil Michajlovič.

Hlavní líčení v případu vraždy Pavla Nevařila pokračuje 7. září, kdy se dá očekávat, že padneu krajského soudu ve Zlíně již třetí rozsudek v této věci.