„Jestli ty papíry nepodepíšeš, tak tě odtáhneme na pole a tam tě zastřelíme. Pak si půjdeme pro tvoje děcka,“ vzpomínal před dvěma lety, při prvním hlavním líčení Pavel B. na své nejhorší okamžiky v životě.

Případem jeho údajného únosu a vydírání se ve čtvrtek začal opět zabývat zlínský krajský soud. Vrchní soud v Olomouci jej totiž vrátil zpět, k novému projednání.

„Věc je třeba posoudit ze všech hledisek,“ zaznělo z aktuálního rozhodnutí odvolacího soudu. Podle rozhodnutí vrchního soudu, musí prvoinstanční soud provést opět rekognici události, výslech svědků i znalců.

Ve čtvrtek vypovídal znalec, psycholog Zdeněk Libíček, který posuzoval věrohodnost poškozeného.

„Necítil jsem u něj sklony k lhavosti nebo že by se ukazoval v lepším světle. Jeho vzpomínky na událost byly v souladu s výpovědí,“ komentoval své závěry.

Ilustrační foto
Bezohledný řidič Mercedesu ohrozil na přechodu děti

Vydírání a násilí

Příběh, který si nezadá s těmi, které se odehrávají v akčních filmech, se měl odehrát mezi obcemi Prakšice a Drslavice na Slovácku.

Únos, vydírání se zbraní, násilí. Tak to podle obžaloby vypadalo 7. října 2014. Dva podnikatelé společníci, si měli tímto způsobem vyřizovat účty, a to doslova. Mělo totiž jít o stamilióny.

Obžalobě čelí Jaroslav N. s manželkou Jarmilou. Obžalováni jsou i tři údajní komplici manželské dvojice Slováci Robert S., Artur Ž. a Matej J. Uneseným podnikatelem je podle státního zástupce sedmačtyřicetiletý Pavel B. z Uherskobrodska.

Obžaloba skupinku viní, že poškozeného měli zajmout na vedlejší silnici mezi Drslavicemi a Prakšicemi.

„Z vozidla vyskočili tři maskovaní muži v policejních uniformách, nasadili mu kuklu a odvezli do domu manželů, kde mu jeden z únosců držel pistoli u hlavy a další injekční stříkačku s neznámou látkou u krku. Tím ho donutili podepsat listiny, kde se zavázal ke splacení dluhu 370 milionů,“ zaznělo mimo jiné v obžalobě.

Do celé kauzy jsou údajně také zapleteni i někteří policisté. To ve čtvrtek opět zaznělo ze čtené výpovědi jednoho ze svědků. Podle něj byl poškozený Pavel B. alergický na Jaroslava N. a dlouho přemýšlel, jak se ho zbavit. On od něj stále poptával svůj podíl, Pavel B. se tak stále vyptával Pavla N., jestli proti němu nevedou trestní stíhání,“ zaznělo z výpovědi svědka.

„Byl jsem na oslavě u Pavla B., když Jaroslava N. zatkli. Měli radost, bylo tam řečeno, že se jim něco povedlo,“ zaznělo ve čtvrtek ze čtené výpovědi svědka. Hlavní líčení pokračuje příští týden.

Ilustrační foto.
Matku lihového bosse Březiny soudí za "vyvedené" miliony