„Necelou hodinu před půlnoci v sobotu 29. ledna spatřil operátor městského kamerového systému dvojici mužů, kteří překonali mobilní oplocení a vnikli do prostoru staveniště. Když jeden z nich vlezl do výkopu u nově instalovaného rozvaděče, mířilo na místo již několik nejbližších hlídek Městské policie Zlín,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

Podle něj již o tři minuty později se strážníci pustili do pronásledování muže, který před nimi prchal ve směru Gahurovy ulice.

„Druhý se přitom stále nacházel na staveništi a snažil se nalézt bezpečné útočiště za hromadou vykopané zeminy,“ doplnil Pavel Janík.

Městská policie Zlín.
Osobám, které nemohly z bytu, pomohli zlínští strážníci. Zažili několik příběhů

Ani jeden z nich však dle informací z MP Zlín strážníkům neunikl.

"Následně strážníci zjistili, že jde o muže ze Zlína ve věku 25 a 33 let, kteří se na své noční dobrodružství vybavili pákovými nůžkami a dalším nářadím. Předmětem jejich zájmu byly totiž kabely rozvodů elektřiny, které by po odstranění izolace nejspíše skočili ve sběrně druhotných surovin. Škoda, která při takových krádežích vznikne, obvykle vysoce převyšuje výkupní cenu kovových komponent vodičů,“ seznámil zástupce ředitele MP Zlín.

Podle jeho informací si dvojici podezřelých následně převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie.