Mladý muž měl svou ženu psychicky trýznit a fyzicky napadat. K většímu incidentu došlo nedávno, když přišel domů podnapilý. Začal manželku urážet hrubými výrazy a oznámil jí, že jsou to jejich poslední společné prázdniny. „Šel si do komory pro zbraně a žena dostala strach. Snažila se svému muži zabránit vynesení kulobroku a malorážky z místnosti a začali se o zbraně přetahovat," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž ženou praštil na dlažbu, v té chvíli ztratila vědomí a probral ji až křik syna, který duchapřítomně zavolal záchranáře a policii. Muž mezitím vzal zbraně a odešel z domu. Záchranáři odvezli zraněnou ženu do nemocnice.
Operační důstojník vyslal na místo několik policejních hlídek včetně vyjednavače, protože hrozilo nebezpečí, že podnapilý agresivní muž své zbraně použije.

„Policisté zabezpečili okolí domu a po několika hodinách se jim podařilo muže vypátrat a odebrat mu celkem deset zbraní a téměř pět set kusů střeliva. Policisté zjišťují, zda měl k držení všech zbraní patřičná oprávnění," zmínila Kozumplíková.

Agresora odvezli do cely a následující den podali státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby. Soudce návrh neakceptoval, proto policisté muže po sdělení obvinění vykázali na deset dní z domu.

Policejní komisař obvinil myslivce ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Mladý muž dosud trestaný nebyl. (hed)