Ten je obžalován ze čtrnácti trestných činů, mezi nimiž se měl podle státního zástupce dopustit i znásilnění. Letos devětadvacetiletý muž z Kroměříže si vyslechl obžalobu, v níž zaznělo také ublížení na zdraví, výtržnictví, nebezpečné vyhrožování, poškození cizí věci, vydírání a omezování osobní svobody. Dále je obžalován ze zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti, pokus o ublížení na zdraví a dalších přečinů a trestných činů.

V případě prokázání viny, hrozí Michalovi Moudrému trest odnětí svobody až dvanáct let. Obžalovaný na svou přítelkyni od srpna 2011 do konce března 2013 útočil. Nejprve slovně, pak fyzicky.

Údajně jí vulgárně nadával, tahal ji za vlasy, bil ji, kopal, dokonce ji nejméně ve třech případech znásilnil. Několikrát jí vyhrožoval s nožem a slovy, že ji zabije. „Když nebudeš se mnou, nebudeš s nikým," vyhrožoval jí. Bral jí peníze, které potřeboval na drogy. Sám nepracoval. „Je to tvoje povinnost, starat se o mně až do konce života," křičel na ni, když mu vyčítala, že nepracuje.

Michal Moudrý je také obžalován z útoku na kamaráda poškozené Patrika M. Měl ho několikrát verbálně i fyzicky napadnout. Obžalovaný u soudu však vinu popíral. Bránil se nekontrolovanými výlevy, a byl i proto v průběhu hlavního líčení vykázán ze soudní síně. „Ano, docházelo mezi námi k hádkám a párkrát jsem ji uhodil. Není ale pravda, že bych ji tahal za vlasy nebo znásilnil. Já nemám zapotřebí si vynucovat sex, já ne," tvrdil na svou obhajobu.

O brutálním zacházení s mladou ženou svědčí také incident, který se mezi ní a jejím druhem stal a jehož popis si přítomní v soudní síni vyslechli. „Když mu poškozená sdělila, že je těhotná a že má obavy z budoucnosti, hlavně po finanční stránce a hovořila o tom, zda nemá těhotenství přerušit, obžalovaný ji napadl se slovy „Raději to děcko z tebe vykopu, než abys šla na potrat!"," uvedl žalobce Leo Foltýn při čtení obžaloby. Jak dále uvedl, poté ji obžalovaný fyzicky napadl nejméně třemi kopanci mířenými do oblasti břicha. Barbora o dítě přišla a musela do nemocnice.

Takový život měla s člověkem, kterého milovala, ale s nímž později byla ze strachu. Svému příteli také věřila, že se změní k lepšímu.