Muž upoutal pozornost hlídky městských strážníků ve Zlíně (MP Zlín) 2.ledna, krátce před půlnocí. Tlačil totiž jízdní kolo, na kterém měla dřevěnou paletu.

„Protože tento způsob přepravy palet rozhodně nelze nejen v danou noční dobu považovat za běžný, vznesli strážníci dotaz, kde k ní muž vůbec přišel. Ten uvedl, že mu ji věnoval jeho kamarád, jehož jméno ovšem nezná,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

S touto verzí příběhu se strážníci podle něj nespokojili a prověřili nejbližší nákupní centrum, kde se shodou okolností nacházely na zásobovací rampě úplně stejné palety. Hlídka MP Zlín proto kontaktovala pracovníka ostrahy, který prověřil záznam z bezpečnostních kamer.

Ilustrační foto.
Muž měl zálibu ve vozech Audi. Ty však neplatil, dluží osm milionů korun

„Společně se jim tak naskytl pohled na dotyčného, jeho bicykl i úsilí vynaložené ke krádeži přepravní palety. Po údajném neznámém dárci pochopitelně nebylo ani vidu, ani slechu,“ doplnil Pavel Janík s tím, že při dalším prověřování totožnosti pak vyšlo najevo, že mladý muž je v oblasti majetkových deliktů recidivistou.

„Odcizením přepravní palety se tak opět zařadil mezi podezřelé z přečinu krádeže, na který pamatuje trestní zákoník až tříletým trestem odnětí svobody. Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel zástupce ředitele MP Zlín.