Zastavili ho po sedmi kilometrech pronásledování za pomoci zastavovacího pásu. Řidič odmítl dechovou zkoušku, nicméně lékařské vyšetření ukázalo, že v době řízení vozidla měl v krvi více než dvě promile alkoholu.

Oznámení o řidiči, který vyjel od čerpací stanice, kde konzumoval alkohol, jsme přijali na lince tísňového volání krátce před druhou hodinou ráno. Policisté z Otrokovic se vydali za vozidlem v úmyslu jeho řidiče zastavit. Řidič však na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě.

Přes Malenovice stovkou

"Operační důstojník vyslal na místo kolegy z dalších oddělení, řidič ale ignoroval všechny signály. Svou jízdu naopak zrychloval a rychlostí až 100 km/h kličkoval ulicemi Malenovic, aby policistům ujel. Až zastavovací pás, který použili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, donutil mladého řidiče zastavit," uvedla ve své zprávě policejní mluvčí Monika Kozumplíková

Řidič podle ní po kontrole dokladů odmítl dechovou zkoušku a s policisty nechtěl spolupracovat. Navíc předstíral, že neumí mluvit česky. Skončil v policejní cele. Až po sdělení podezření policistům přiznal, že v České republice žije a pracuje již několik let a před jízdou vypil pár panáků vodky a ujížděl jim proto, že se bál, co bude po jeho zastavení následovat.

Za tento trestný čin hrozí muži v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok, případně peněžitý trest nebo zákaz činnosti.