Právě tady, pár metrů od nich, lapili policisté vězně na útěku, mladého šestadvacetiletého kluka, který utekl z výkonu trestu, z břeclavského vězení, z nestřeženého pracoviště věznic.

První jeho kroky podle policie vedly do zahraničí, pak mu ale prý došly peníze, tak se vrátil do Zlína, kde vyrůstal. Tam se ukrýval kousek od hvězdárny.

„Byl to kluk, který se líbil holkám, říkal si Egypťan. Pro policisty však nebyl žádnou neznámou, často jsme jej řešili pro majetkovou, ale i jinou trestnou činnost,“ uvedl člen zlínské pátrací skupiny Marian Valko.

Člen pátrací skupiny policie Zlínského kraje Marian Valko.Podle něj by mladík v lese, kde se ukrýval, mohl pátrací skupině snadno utéct.

„Takoví lidé jsou jako štvaná zvěř, jsou ve velkém psychickém vypětí, nastražení a připraveni stále utíkat,“ popisoval pocity lidí na útěku policejní specialista. Přesto zkušený kriminalista věděl, jak lze situaci zvládnout.

„Připravilli jsme situaci, která neohrozí bezpečnost. Věděli jsme, že nemá zbraň a kde se pohybuje,“ přiblížil Valko.

„Po vyhodnocení veškerých získaných poznatků naplánovali kriminalisté jeho zadržení v určeném čase a hodině ve Zlíně. Na jeho zadržení spolupracovali policisté z pohotovostního a eskortního oddělení a policejní psovod. Všichni přijeli na místo, kde se měl muž v konkrétní čas nacházet. Kriminalisté zkoordinovali celou akci, stanovili možné trasy mužova útěku. Mysleli také na možnost použití psa k případnému zadržení unikajícího vězně. Muž se po výzvě policistů dal na útěk, ale to netrvalo moc dlouho,“ seznámila s policejní akci mluvčí policie Monika Kozumplíková.

„Byl ihned zpacifikován. Když seděl ve voze, šel jsem potvrdit, že se skutečně jedná o něj. Bylo na něm vidět, že se mu i ulevilo,“ dokončil Marian Valko.

Podle policejní mluvčí Kozumplíkové byl poté muž převezen do policejní cely a po pár hodinách zpět do vazební věznice, odkud se zřejmě dlouho na svobodu nedostane.

„Z té akce běhal mráz po zádech, byla ale provedena profesionálně. Nechtěl bych být na místě toho pachatele,“ popisoval zadržení utečence vedoucí Hockey baru Petr Žeravský.