"Mladého muže přistihli policisté začátkem června při malování štětcem na stěnu sokolovny ve městě. Tvrdil, že maluje již několik dní a nikdo mu nic neřekl. Chtěl prý pouze zkrášlit nevzhlednou zeď. Policisté vyslechli samotného malíře i svědky jeho počínání a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci se způsobenou škodou ve výši bezmála sedm tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Strážníci odchytávali ve Zlíně chameleona  - uprchlíka.
Chameleon si to špacíroval po cizí zahradě

Popsala také, že dva dny nato byli policisté vyslání do areálu technických služeb, kde mělo v minulých dnech dojít k vloupání a odcizení několika nepotřebných předmětů, jako je nefunkční televizor, staré horské kolo nebo masážní křeslo. Škoda, která vznikla poškozením oplocení, byla vyčíslena na tisíc pět set korun.

"Policisté tušili, že oba skutky budou mít stejného pachatele. Nemýlili se. Zkušený recidivista se sice ke svému protiprávnímu jednání přiznal, ale uvedl, že vlastně nic neprovedl, protože odcizené věci byly nepotřebné a nevzhledná stěna potřebovala vylepšit," informovala Monika Kozumplíková.