STAČILA PŮLHODINKA

V úterý dopoledne se mladá žena v obci nedaleko Zlína vydala na nákup. Když se po půl hodině vracela domů, uviděla vyjíždět z její ulice červenou fabii s registrační značkou sousedního státu. Když pak chtěla vstoupit do svého domu, všimla si, že dveře jsou násilím vyražené a uvnitř jsou rozházené věci.

„Žena zachovala chladnou hlavu, dovnitř nevstoupila a poté, co zavolala svému příteli, že je někdo vykradl, kontaktovala ihned policii. Příteli ještě stačila říct o červeném vozidle, které vyjíždělo z jejich ulice. Operační důstojník vyhlásil po podezřelém vozidle pátrání a jeho posádka byla zadržena,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policejní fotografie ukazují v úterý ukradenou hotovost z domu na Zlínsku. K dopadení iniciátora krádeže napomohla mladá žena, která v objektu bydlela. Stála na počátku policejního pátrání i popisem podezřelého vozidla. To nejprve pronásledoval její přítel.

„Přivolaní policisté pak posádku podezřelého vozidla zadrželi. U jednoho z mužů našli veškeré odcizené věci a finanční hotovost 990 tisíc korun. Celkově chtěl připravit mladou rodinu o více než milion korun. Všichni tři cizinci skončili v policejní cele,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že krádež má na svědomí pouze jeden ze tří cizinců. Zbylí dva muži o ničem nevěděli. Kriminalisté sdělili sedmatřicetiletému, sedmkrát soudně trestanému recidivistovi ze sousedního státu obvinění ze spáchání zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Soud ho poslal do vazby.

„V případě odsouzení hrozí muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na osm let,“ dodala Kozumplíková. 

Ilustrační foto.
Senior si nedal říct. Pil, jezdil a přišel o auto