STAČILA PŮLHODINKA

V úterý dopoledne se mladá žena v obci nedaleko Zlína vydala na nákup. Když se po půl hodině vracela domů, uviděla vyjíždět z její ulice červenou fabii s registrační značkou sousedního státu. Když pak chtěla vstoupit do svého domu, všimla si, že dveře jsou násilím vyražené a uvnitř jsou rozházené věci.

„Žena zachovala chladnou hlavu, dovnitř nevstoupila a poté, co zavolala svému příteli, že je někdo vykradl, kontaktovala ihned policii. Příteli ještě stačila říct o červeném vozidle, které vyjíždělo z jejich ulice. Operační důstojník vyhlásil po podezřelém vozidle pátrání a jeho posádka byla zadržena,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policejní fotografie ukazují v úterý ukradenou hotovost z domu na Zlínsku. K dopadení iniciátora krádeže napomohla mladá žena, která v objektu bydlela. Stála na počátku policejního pátrání i popisem podezřelého vozidla. To nejprve pronásledoval její přítel.

„Přivolaní policisté pak posádku podezřelého vozidla zadrželi. U jednoho z mužů našli veškeré odcizené věci a finanční hotovost 990 tisíc korun. Celkově chtěl připravit mladou rodinu o více než milion korun. Všichni tři cizinci skončili v policejní cele,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že krádež má na svědomí pouze jeden ze tří cizinců. Zbylí dva muži o ničem nevěděli. Kriminalisté sdělili sedmatřicetiletému, sedmkrát soudně trestanému recidivistovi ze sousedního státu obvinění ze spáchání zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Soud ho poslal do vazby.

„V případě odsouzení hrozí muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na osm let,“ dodala Kozumplíková.