„Do banky vešel ve čtvrt na tři odpoledne neznámý muž, zamířil k přepážce a podal pracovnici lístek, na kterém bylo napsáno, že jde o přepadení. Pod pohrůžkou použití krátké střelné zbraně mu žena vydala finanční hotovost v různé měně. Muž se u přepážky zdržel velmi krátce a poté z banky odešel,“ popsala situaci hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Dle výpovědi svědků se má jednat o pachatele v věku asi 35 – 40 let, 180 – 190 cm vysokého štíhlé postavy, který měl na hlavě černou kšiltovku s červenobílým znakem neurčitého motivu, na obličeji čiré brýle. Byl bez vousů a měl oválný obličej. Byl oblečený do šedé zimní bundy s modrými pruhy, bíle lemovanými a do modrých riflí. Zatím není známo, kolik peněz si z banky odnesl.

Jen o kus dál se kolem půl desáté večer někdo vloupal do tamního zlatnictví. „Neznámý zloděj vnikl do prodejny a odcizil odsud z vystavených plat kolem 500 kusů šperků. Jednalo se o řetízky, prsteny, náušnice a přívěsky některé ze 14karátového zlata, některé ze stříbra. Celková škoda se vyšplhala na milion korun,“ prozradila policejní mluvčí. Policisté žádají občany o spolupráci v šetření obou případů s tím, že podat jakékoliv informace lze osobně nebo na bezplatné tísňové lince 158.

Někteří obyvatelé města považují podceňování bezpečnostních opatření, zejména v Komerční bance, za trestuhodné. „Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Podruhé vyloupená stejná banka a podobným způsobem, jako několik týdnů před tím, to je opravdu silné kafe. Nechápu proč svůj bezpečnostní systém neposílili,“ rozčilovala se Broďanka Sylvie Krajsová.

Starosta města Ladislav Kryštof nechtěl hodnotit loupežné přepadení s odkazem na to, že jde o vnitřní záležitost Komerční banky. U vloupání do zlatnictví však poukázal na to, že přestože je napojeno na monitorovací systém bezpečnostní agentury, byli na místě místní strážníci dříve než zaměstnanci zmiňované agentury. Obecné obavy z nárůstu trestné činnosti tohoto typu jsou však podle něj na místě. „Navrhnu, abychom se zabývali tím, jaká opatření přijat, abychom tomuto nárůstu zabránili,“ poznamenal Kryštof.